ברוכים הבאים – בית הספר הדמוקרטי לב השרון  –

ייעוץ חינוכי-פסיכולוגי, טיפול רגשי קבוצתי, חינוך מיוחד והוראה מותאמת

פסיכולוגית בית ספר:
נירה ציפין

פסיכולוגית חינוכית מומחית, מדריכה, המלווה את ביה״ס מאז הקמתו.

נותנת מענה למנהלי ביה״ס, רכזי ביה״ס ואנשי הצוות בסוגיות מקצועיות הקשורות לתחומים לימודיים, רגשיים והתנהגותיים. נמצאת פעמיים בחודש בתיאום מראש.

ריכוז חנ״מ והוראה מותאמת

תלמידות ותלמידים רבים מוכשרים ובעלי יכולות מגוונות, עשויים להיתקל בקשיים בתהליכי הלמידה.

ההוראה המותאמת עוסקת בחיזוק ובטיפוח תחומי החוזק של הלומדים ובהקניית דרכים להתמודדות עם קשיים בתהליכי הלמידה. בגישה זו, אנו מתאימים לכל תלמיד ותלמידה את דרכי העבודה ואת חומרי הלמידה על פי יכולות וקשיים. ההוראה המותאמת תינתן במגוון תחומים הכוללים קריאה, כתיבה, הבנת הנקרא,שיפור מיומנויות למידה וכן בחשבון. הלמידה תתקיים במסגרת של קבוצות למידה קטנות ולרוב תהיה קשורה ללמידה המתרחשת בקורסים. 

מידע חשוב: ההשתתפות בשיעורי ההוראה המותאמת מאושרת לתלמידות ולתלמידים שעברו ועדת שילוב בשנת הלימודים הקודמת ועל פי קריטריונים מקצועיים בלבד.

שימו לב, תלמידים יקרים, שעות ההוראה המותאמת ניתנות במקביל לשעות הקורסים שבמערכת, ולכן חשוב מאוד להיות גמישים בבניית המערכת כך שלא תוותרו על הזכאות שלכם לקבל את התמיכה שאתם זקוקים לה. 

מאחלים לכולנו שנת לימודים טובה, מוצלחת ומעניינת.

צוות מערך ההוראה המותאמת

ליאת,  נטעלי, דורית

טיפול רגשי

פסיכותרפיה אינטגרטיבית ופסיכותרפיה גופנית נפשית מבוססת מיינדפולנס, שמות דגש על הפרט והקהילה שהוא חי בתוכה. טיפול רגשי שלוקח בחשבון את המשאבים של הפרט לצד קשיים שאיתם הוא מתמודד ומתאים את הגישה לצרכיו הספציפיים בשאיפה להתקרב ולהבין כמה שיותר את חווית המטופל. ניתן בגישה זו לשלב מספר גישות מעולם הפסיכולוגיה: דינאמי, הומינסטי, קוגנטיבי ומבוסס חוויה ורגש בהתאמה לצרכי המטופל מה שמאפשר מרחב וגמישות גדולה יותר בהתאמת הגישה הטיפולית.  

מטרתו המרכזית של המפגש הטיפולי הוא עבודה על הקשר או הקשרים בעבודה עם קבוצה, כשיקוף של עולמו הפנימי של הילד/ה, נער/נערה. במהלך הטיפול האישי או הקבוצתי בנוסף לעבודה דינמית נוכל לעבוד באמצעות משחק, אומנות, צילום לצד טיפול מבוסס מיינדפולנס שמאפשר עבודה על ויסות רגשי, חרדה, עוררות יתר, הפרעות קשב או כל קושי התפתחותי או קושי אחר שעולה בגילאי הילדות וההתבגרות.

במפגשים נשים דגש על טיפוח וחיבור לכוחות של הפרט, החוויה של הפרט ועל פיתוח יכולת וכלים מעולם המיינדפולנס והטיפול שמאפשרים להיות בחוויה הנוכחת וברגע הזה. לתרגל גישה של קבלה עצמית וקבלה של האחר, הפחתה של ביקורת עצמית, עידוד חמלה עצמית ואמפתיה ועידוד הסקרנות להכיר, ולהבין את עצמינו ואחד את השני במרחב טיפולי בטוח ומאפשר. 

אני מאמינה שכל אדם מביע את עצמו וכך גם את מצוקותיו באופן ייחודי וארצה להכיר, להבין ולסייע לכל תלמיד/ה במקום שבו הם נמצאים וביחד לצלוח את הקשיים והאתגרים שאיתם הם מתמודדים. 

בבית הספר מושם דגש בטיפול על הכישורים החברתיים ולכן ברוב המקרים הטיפול הוא קבוצתי.

השנה אעבוד יומיים בשבוע ואפגש עם תלמידים באופן פרטני וקבוצתי בהתאם לצורכי המערכת והבתים ולאחר קבלת אישור של ההורים. 

 

גלי גבע ייעוץ פסיכותרפי אינטגרטיבי M.A ופסיכותרפיה גופנית נפשית מבוססת מיינדפולנס.