רישום תלמידים לשנת תשפ”ד החל – לפרטים לחץ כאן   |    

ידיעון וסילבוסים

ברוכים השבים כולם מחופשת הקיץ הארוכה. השנה- בשונה מהשנתיים האחרונות נראה שהחופשה חזרה לממדיה הבינלאומיים, הגבולות שוב מתרחבים ועימם גם גבולות הדמיון שלנו, המביאים מחשבות על חופש (להבדיל מחופשה) , מהותו ומשמעותו העמוקה.

אנחנו חוזרים לשגרה של בית ספר, בית הספר הדמוקרטי שלנו- בו העיסוק בחופש הוא חלק מהעניין. כמה משמח לחזור לבית הספר שלנו.

עומדת לפנינו עוד שנת לימודים בעלת פוטנציאל מדהים. זאת לאחר מספר החלטות דרמטיות (טוב.. אולי לא כאלה דרמטיות..) שקיבלנו בסוף שנה שעברה. שינויים בהרגלי הצריכה. בית הספר גדל מעט, אנו נעשה תהליכי חונכות מעט שונים בחטיבה הצעירה, יום שישי שלנו הולך להיראות אחרת השנה, וגם- השנה נתחיל לקיים את מנגנון ההתנדבות עליו החלטנו שנה שעברה. גם ליום שישי החדש וגם להחלטה על ההתנדבות יש פוטנציאל מאוד גדול בהקשר הקהילתי שלנו. יום שישי יופעל על ידי הקהילה ועבור הקהילה, ואילו מערך ההתנדבות הנבנה ידייק ויזקק את הצרכים ואת הכישרונות הייחודיים שלנו. לשם הצלחת כל העניין כולו אנחנו נרצה את עזרתכם.. מעורבותכם ומחויבותכם.

זוהי שנתו ה-22 של בית הספר, ולמרות שלא חגגנו את יום ההולדת כראוי, זה לא אומר שלא גדלנו, התבגרנו והתעצמנו. אנחנו חושבים שכן, ואנחנו מרגישים בשלים לשינויים, להתאמות ולעשייה מעט אחרת.

בניית השגרה החדשה, לאור השינויים עליהם החלטנו, מן הסתם תהיה מאתגרת, מבלבלת, אולי אף איטית. אנחנו רוצים לנצל את הבמה הזו ולהזכיר את מידת הסבלנות הדרושה מכולנו. לכל זמן ועת לכל חפץ – והדברים יכנסו למקצב שלהם – בזמנם. האחריות שלנו כמנהלים היא לשמור על תקשורת גבוהה ולסייע במקומות בהם נדרש סיוע.

נאחל בהצלחה לכל מי שחדש אצלנו במערכת- תלמידים, הורים ואנשי הצוות החדשים. ברוכים הבאים. נעשה כל מה שנוכל כדי שתרגישו בבית מהר.

ניפגש בבית הספר. זה כל הקטע.

 

אוהבים,

אורית ויובל המנהלים

רגע לפני קריאת הסילבוסים…

לפניכם מוצגים הסילבוסים של הקורסים השונים.

כל איש צוות תכנן ובנה את הקורס שאותו הוא ילמד.

הסילבוס מציג את תכני הקורס, את מבנהו ואת דרישותיו.

לאורך השנה לעיתים חלים שינויים, עולים רעיונות מהילדים עצמם, אופי הקבוצה מכתיב שינויים, ולכן אנו מבקשים את הבנתכם לשינויים אלו.

חוקי השיעור ודרכי הערכה יוחלטו עם התלמידים בכל קורס (למעט קורסים בהם פורסמו דרכי הערכה).

בקורסים מבוקשים, בהם יירשמו יותר ממכסת התלמידים האפשרית, ייתכן ונצטרך לקבל החלטה בשיתוף התלמידים על פתרון אפשרי כגון: הפיכת הקורס לסמסטריאלי, הגרלה או פתרון אחר.

בבחירת הקורסים ובניית המערכת יש לשים לב:

קורסים בהם השעות מפוצלות

ילד הבוחר קורס שמופיע בשעות שאינן רצופות, עליו להתחייב לכל השעות הללו ולשבץ את כולן במערכת.

הלימודים בביה”ס

הלימודים בביה”ס מותאמים לקצב ולרמה האישית של כל תלמיד ותלמידה ואינם גילאים בהגדרתם. נא לשים לב במיוחד לדרישות מוקדמות המופיעות בסילבוס של הקורס.

מעברים בין קורסים מתגנשים

החל מתאריך 14.10 לא ניתן יהיה לעבור בין הקורסים, כלומר, תלמיד שיחליט לפרוש מקורס לא יוכל להיכנס במקומו לקורס אחר.