ברוכים הבאים – בית הספר הדמוקרטי לב השרון  –

ידיעון וסילבוסים

קהילה יקרה, הורים צוות, ילדים וילדות, מתרגשים ושמחים לכתוב לכם יחד לראשונה כנמרוד ואורית, מנהלי בית הספר הדמוקרטי לב השרון. 

חופשת הקיץ הייתה הזדמנות מעולה עבורנו להכיר וללמוד איך לעבוד יחד. שמחנו לגלות שאנחנו חולמים חלומות דומים על עתיד בית הספר ואנו נרגשים וכבר מצפים לפתוח אתכם יחד את השנה. זה המקום לאחל לצוות החדש, לילדים ולהוריהם החדשים קליטה נעימה וקלה. 

החודשים האחרונים היו סוערים במדינה ובעולם: המהפכה הטכנולוגית הגדולה ביותר של האנושות מתרחשת בימים אלו ממש ובכל יום משתנה האיזון בין בני האדם הרובוטים ומחשבי הבינה המלאכותית. זוהי מהפכה ענקית שמשנה בימים אלו ממש את העולם האנושי בכל התחומים. היכולות החדשות מחייבות אותנו לחשוב כל הזמן על האיזונים בין אימוץ היכולות החדשות ובין שמירה על הגבולות תוך העמקת השיח המוסרי החדש סביב יכולות אלו. משבר האקלים העולמי שבר שיאים של אסונות הקיץ וגלי החום והשריפות בארץ ובעולם מחייבים אותנו לנקוט פעולה, אין לנו עוד כדור ואפילו עם ימצאו אחר יש לנו חובה ממעלה ראשונה לשמור על שלנו מכל משמר. בארץ הויכוח הפוליטי הדגיש את הפערים העצומים בין חלקי החברה הישראלית וביתר שאת את המשבר של החינוך הממלכתי. בימים אלו חשוב לנו להתחבר מחדש למילים ולערכים של בית הספר כפי שמתקפים בחוקת בית הספר: “ליצור קהילה שוויונית ופלורליסטית בה כל החברים: ילדים, הורים ואנשי צוות כאחד, יחיו בסביבה חופשית, סובלנית ולא אלימה, אשר אינה מעודדת תחרותיות בין חבריה ומטפחת מימוש וביטוי עצמי של הפרט. קהילה המקדמת את התפתחותו האינטלקטואלית, הנפשית החברתית והרוחנית, הייחודית והעצמאית של הפרט, תוך שימת דגש על כיבוד הזולת, הטבע והסובב. קהילה שבה המפגש בין מבוגרים לילדים אינו כוחני וטומן בחובו חמלה, הקשבה ותשומת לב אישית; מפגש שנועד לעורר את הילד ולחברו אל עצמו, אל מחשבותיו, רגשותיו והבנותיו; מפגש שיאפשר מרחב חיים, אשר יעניק לנוטלים בו חלק חום ואהבה, וישאף לאפשר לכל אחד מהם את מירב האושר והסיפוק העצמי.” (חוקת בית הספר)

השנה שמנו לעצמו, מנהלי בית הספר, את המטרה להמשיך ולהיות בית בטוח ותומך עבור כל באי בית הספר ללא קשר לרקע, דת, מגדר או השקפה פוליטית. 

נעשה הכל כדי לטפח אווירה חמה המעודדת סובלנות וכבוד הדדי.  

מאחלים לכולנו שנה של גילויים, הצלחות והרבה שמחה,

שלכם באהבה גדולה,

נמרוד ואורית

*בכתיבת מכתב זה נעשה שימוש בבינה מלאכותית

רגע לפני קריאת הסילבוסים…

לפניכם מוצגים הסילבוסים של הקורסים השונים.

כל איש צוות תכנן ובנה את הקורס שאותו הוא ילמד.

הסילבוס מציג את תכני הקורס, את מבנהו ואת דרישותיו.

לאורך השנה לעיתים חלים שינויים, עולים רעיונות מהילדים עצמם, אופי הקבוצה מכתיב שינויים, ולכן אנו מבקשים את הבנתכם לשינויים אלו.

חוקי השיעור ודרכי הערכה יוחלטו עם התלמידים בכל קורס (למעט קורסים בהם פורסמו דרכי הערכה).

בקורסים מבוקשים, בהם יירשמו יותר ממכסת התלמידים האפשרית, ייתכן ונצטרך לקבל החלטה בשיתוף התלמידים על פתרון אפשרי כגון: הפיכת הקורס לסמסטריאלי, הגרלה או פתרון אחר.

בבחירת הקורסים ובניית המערכת יש לשים לב:

קורסים בהם השעות מפוצלות

ילד הבוחר קורס שמופיע בשעות שאינן רצופות, עליו להתחייב לכל השעות הללו ולשבץ את כולן במערכת.

הלימודים בביה”ס

הלימודים בביה”ס מותאמים לקצב ולרמה האישית של כל תלמיד ותלמידה ואינם גילאים בהגדרתם. נא לשים לב במיוחד לדרישות מוקדמות המופיעות בסילבוס של הקורס.

מעברים בין קורסים מתגנשים

החל מתאריך 18.09 לא ניתן יהיה לעבור בין הקורסים, כלומר, תלמיד שיחליט לפרוש מקורס לא יוכל להיכנס במקומו לקורס אחר.